Technologie nanoszenia logotypów

 

Nadruki na zakupionych u nas wyrobach wykonujemy wszystkimi dostępnymi technikami: tampodruk, sitodruk, termotransfer, laser, tłoczenia, haft i flock.

Nadruki tworzymy z nadesłanych plików wektorowych w formatach: COREL DRAW, ILLUSTRATOR, ADOBE ACROBAT. Prosimy o dostarczenie kreacji razem z fontami lub zamienianie wszystkich tekstów na krzywe. Zawsze zalecana jest wersja wektorowa.
Nasi konsultanci z przyjemnością doradzą we właściwym przygotowaniu materiałów.


Opisy wszystkich dostępnych technologii nadruku:

Tampodruk

jest technologią sprawdzającą się dla praktycznie wszystkich powierzchni i kształtów. Nadruk jest najpierw nanoszony na płytkę metalową, przy pomocy naświetlania. Następnie przenoszony jest na przedmiot przy użyciu „stempla” (guma silikonowa). Dzięki różnym kształtom stempli, można drukować różne powierzchnie. Na większości przedmiotów, można drukować więcej niż jeden kolor. Maksymalne pole nadruku to : 7 x 7 cm.


Sitodruk

jest techniką w której nadruk jest nanoszony na siatkę pokrytą materiałem światłoczułym. Klisza z nadrukiem, która posiada obszary przepuszczające światło i takie które światła nie przepuszczają, jest umieszczana na siatce, którą następnie naświetla się światłem ultrafioletowym. Nienaświetlone fragmenty są następnie wymywane tak, że farba może przez nie swobodnie przechodzić. Przedmiot drukowany umieszcza się bezpośrednio pod siatką i następnie przeciska się farbę przez siatkę, co powoduje przeniesienie nadruku na przedmiot. Tą techniką można drukować tylko płaskie przedmioty. Na większości przedmiotów można wykonywać nadruki wielokolorowe. Tą techniką drukuje się zwłaszcza tekstylia i produkty nylonowe, jak parasole i torby. Maksymalne pole nadruku to 25 x 35 cm.


Transfer

polega na drukowaniu sitem na tak zwanym transferze, przycięciu go do formatu i naniesieniu na gorąco na przedmiot. Głównie używany jest do tekstyliów i parasoli. Na przedmiotach, które sitem można drukować tylko w jednym kolorze, druk wielokolorowy jest możliwy tylko transferem. Tej techniki używa się również, gdy nadruk zawiera cienkie linie niemożliwe do wykonania sitodrukiem.


Haft

to technika polegająca na wyszywaniu loga na przedmiotach. Haft używa się na czapkach, torbach, tekstyliach itd. Cena haftu nie zależy od ilości kolorów, lecz od ilości przeszyć i wielkości nadruku. Kolor zależy od użytej nici. Maksymalna ilość kolorów nici to 15. Do wykonania haftu należy sporządzić specjalny projekt. Najdroższe są loga zajmujące całą powierzchnię i używające złotej lub srebrnej nici.


Grawerowanie laserowe

jest metodą wypalania nadruku na powierzchni metalu i innych materiałów. Promień laserowy jest kontrolowany przez komputer, można więc wykonać nadruk o wyjątkowej dokładności. Nie ma możliwości grawerowania w kolorze. Kolor nadruku zależy od koloru tła.


Tłoczenie

poprzez matrycę nadruk jest wytłaczany na przedmiocie. Używa się go do znakowania przedmiotów ze skóry naturalnej. Nie da się tłoczyć w kolorze. Maksymalna wielkość tłoczenia to 6x6 cm.


Nadruk termiczny

używany na przedmiotach skórzanych i skóropodobnych. Nadruk jest wtłaczany przy użyciu wysokiej temperatury. Wytłoczenie można dodatkowo zabarwić na jeden z kolorów podstawowych (np. biały, czerwony, czarny, żółty) lub metalicznych: srebrny lub złoty.